Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7473182



*

nr 747 3182


Ljusstakar

1 par, Pläter, England, 1800-tal, höjd: 28


Utrop:

500 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 mars 2012
kl 18:32:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/3 15:49:04 1      100 kr
16/3 22:00:09 2      150 kr
18/3 21:02:09 3      200 kr
19/3 14:39:50 4      250 kr
19/3 16:58:11 1      300 kr
19/3 17:01:27 5      350 kr
19/3 17:34:26 6      400 kr
19/3 17:51:05 7      550 kr
19/3 17:53:28 6      500 kr
19/3 17:54:26 6      600 kr
19/3 18:01:54 7      Vinnande bud
19/3 18:20:29 6      700 kr
19/3 18:22:43 1      800 kr
19/3 18:23:37 1      900 kr
19/3 18:28:55 8      1.000 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:40
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:49
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:02
  • 6714 Elljusstake
    Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:07
  • 6311 Golvljusstakar
    2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:00
  • 6386 Lampetter
    Ett par. Höjd: 41,5 cm
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:40




Ladda ner broschyr